streda 30. decembra 2015

CUTT Beskydy alebo výlet za Radegastom


No začalo to všetko ako vždy vo Vrútkach na stanici. Vo vlaku stretám Kuba, ktorý vyprevádza Mišku ..asi aby som ju nezbadal tak ju poslal druhou stranou vozňa ako som nastúpil. Nevadí, ževraj ma pozdravuje.
Vo vlaku sa zvrháva konverzácia na otázky života a smrti ..ako má človek nájsť životné šťastie a podobné malichernosti. Nakoniec to skončilo tým, že si radšej vybavujeme poistenie do hôr :D ..ani sa nenazdáme a sme po tých 4roch spojoch priamo vo Frenštate pod Radhoštěm ..iba za necelé štyri hodinyNo až následne sme zistili, že sme vystúpili o jednú zástavku skôr. Takže mali sme aj prehliadku vianočného Frenštátu, aj do Billy sme skočili na jablká a banány, no a potom sme mohli vytešení ísť na hotel Beskyd. Tam hneď po vstupe nás v kvázi kultúrnom dome čakali organizátori a sme sa zaregistrovali asi ako jediný Slováci. Inak účasť do nízka ..možno to bolo aj tým, že to bolo v pondelok. Čiže na hoteli zdochol pes. Nikde nikoho ..ževraj ubytovaných cca 30bežcov ..to všetci spali??? ..keď sme prišli ro reštaurácie tak jedine kto nám robil spoločnosť pri pive boli nejakí svalovci ..no normálne sme sa báli či sme prišli správne a či zajtra nebude náhodou iba pretek strongmanov :D


Na izbe sa zmestili iba dve postele a jeden stolík ..takže keď sme prišli hore tak sme pojedli(aspoň ja) ..polovičnu zásobu svojich vianočných koláčikov a mohli sme ísť spať.
Ráno ako pravý vystresovaný ultramaratónci vstávame 2 hodiny pred štartom. Za pol hodinu sme boli nachystaný a potom sme sa iba pozerali na seba. Hmm.. čo ideme robiť. Ráno tiež všade mŕtvo. Celkom nuda na tejto Morave. Nakoniec predsa len prešli tie 2 hodiny a do 100 ľudí sa pripravovalo na štart. Nesmeky(nemseky, nemesky a inak, podľa toho ako komu chutí) sme si nakoniec nemuseli brať ..no čo z toho keďže jeden aj druhý sme boli vybavený spikema ..s tým že ideme na nenormálny trail a ľad. Pred štartom si samozrejme ešte musel Kubo opravovať svoje kolená. To asi aby si všetci mysleli že ma nejake zdravotné problémy a potrebuje patričnú starostlivosť na občerstvovačkeNo a potom štart. Zase to dopadlo ako vždy keď idem s niekym. Vyrazili sme ako keby vojna prišla a utekali do krytov v horách. Tak dlho som asi čelo preteku ešte nikdy nevidel. No ale prešli 2 kilometre a začal som mať depku. Ideme rýchlo, všade okolo mňa je asfalt, obieha ma žena, Kubo je lepší ako ja, brzdím ho ..no a takto do asi siedmého kilometra dokým neskončíl ten nehorázny asfalt. Podotýkam ešte raz zobrali sme si spajky na nohy. No čo, naša chyba. Potom sme prudko stočili ku prvej kontrole na strome a hybaj do briežku na hrebeň Beskyd. kopček to pekný, svižný, také skoro ako u nás na Maguru ..nálada raketovo stúpla hore a prišiel krásny bežík..hore prišla hmla, číže sme si moc nemohli užiť výhľady ..toto miesto vyzeralo ako stvorené na gýčové výhľady. Bol to hrebeň vo výške niečo cez 1000mnm ..zaujímavosťou(aj keď asi tento rok moc nie), že vo výške 1200mnm nie je ani známka po snehu 28.12. ..po ceste sme obiehali nejaký kostolík s vysielačom ..teraz rozmýšľam ten vysielač bol namiesto kostolnej veže? ..následne objehame sochu pána Radegasta v nadživotnej veľkosti, aj keď neviem či hovorím pravdu ..ale socha niekoho tam určite bola a podobala sa na toho uja na pohári piva.


Za chvíľku sme boli na prvej občerstvovačke na Pustěvnem, kde som konečne zbadal tých dlho očakávaných gumených medvedíkov. Akože môžem sa všelijako vyhovárať, že som sa chcel porozprávať s českou ultratrailovou legendou Zuzkou Urbancovou ale myslím si, že by ma aj tak všetci prekukli, že som tam tak dlho stál kvôli tým medvedíkom. Takže sme čo to pokecali v rýchlosti a utekali ďalej. Následných 12km po ďaľšiu občertvovačku začalo fajn ..nabudený prianim ku narodeninám a gumenými medvedíkmi sme následný trailík zbehli ako zmyslov zbavený ..no ale keď sme sa tam v prírode tým zmyslov zbavili potom sme museli bez zmyslom zbehnúť aj ďalších 10km ku občerstvovačke.po asfalte. Počasie v hmle pôsobilo magicky ..aj keď už to bola jedná z posledných fotiek ..keďže som sa začal dostávať do autopilota a mobil bol taký mokrý ,,že som si môj oblúdny vzor nedokázal odomknúť a po asi 5tich pokusoch mi začalo vypisovať, že si mám dať pol minúty oddych dokým to znovu skúsim. Takže ani macko nastriekaný ma pni stromu už nie je ..je ale iba v mojej pamäti :)
Občerstvovačka na 28km ..mobilná ..mali gumených medvedíkov ..mali aj čaj ..ale čo bolo najúžasnejšie, že občerstvovačka bola na zemi :D ..na polke trate dbali aj na vystrečovanie nôh pri tom zohýňaní sa po jedlo.
Následný úsek dopadol presne tak ako sme sa bavili s Kubom ..teraz sa začnú optický od seba už iba zdiaľovať občerstvovačky ..prvých 5km pôjdeme ako rakety plný síl a potom budeme nadávať, že ako je možné že som ešte iba na piatom kilometri keď letím tak, že už má byť občerstvovačka :D ..do kopca to teda ide fajne ..no vlastne aj chvílu z kopca ..úsek z 10cm plastickým blatom mal čosi do seba ..nerozumiem načo niekto vyhadzuje 50 a viac eur na Sparťana keď može ísť do lesa pozrieť si ťažbu stromov ..mali sme všetko ..blatko, prekážkové stromy ..dokonca aj šipka kade máme isť bola zhodena ..čiže aj orientačná vložka ..a potom zase asfalt ..zase zo 5km zbeh ..rozbitý na kašu znovu hore ..stále po asfalte ..až pod chatou Martiňák išla lesná cesta ..na chate chcem polievku(veď je v cene) ..Kubo nechce ale pozerám sa tak vražedne na neho, že asi mu došlo, že nemá na výber. Tak si dá aspoň čaj :D ..rýchlo to zhlcem a utekáme ďalej na posledný úsek. Najprv dlho dole ..samozrejme sa to muselo ukončiť asi ešte znova ďalšími 5timi km po asfalte ale nakoniec to zahlo do prava a hybaj ešte raz na Pustěvné ..bolo to už dosť nekonečné ..ale nakoniec sme to zvládli ..hore dostal Kubo amok ..musel predbehnúť všetko čo mu prišlo do cesty a keď niekoho zbadal za sebou tak úplne ho ževraj brala úzkosť ..čiže sa slušne so mnou rozlúčil, že musí si odbehnúť dopredu. Z pustěvného to bolo skoro zliezanie ,,vertikál opačným smerom ..byť tam sňah tak to mohla byť celkom sranda ..takto som každú chvíľu čakal kedy ma šmykne na kameňoch. Hodinky mi ukazovali, že už to mame možno necelé 3km ..supeeer konečne. Náhle sme zabočili doprava okolo lanového parku Tarzánia a zase po nejakom asfalte kdesi hore povedľa Trojanovic kde bol štart. Začala do mňa prichádzať zlosť. Ale stále som mal nádej. Neskôr sme z cesty odbočili na lesný chodníček a išli sme a išli a išli a išli kdesi úúúplne opačným smerom ako bol ciel. To už ako keby do mňa čert vošiel, že to čo má byť. Nohy som už ani za sebou ťahať nevládal, nebyť bežcov okolo mňa tak si to všetko odkráčam z nadávkami.  Takto som bol ticho a cupkal v agónií. Nakoniec to prišlo tajna kontrola kdesi v strede lesa. A teraz to všetko celeeeee naspať. Asi v živote som nepozeral tak často na hodinky ako vtedy. Očami som posúval ten ciel, Chodníček bol krásny ..veď konečne sme mali trailík a nie asfalt ..napokon aj tak prišiel asfalt ..ale tento asfalt bol moje vykúpenie lebo to znamenalo, že už iba cca 500m a som v cieli. Prejdem bránou a vypínam čas. Idem hľadať Kuba aby som mu vynadal, že prečo ma predbehol :D ..prídem do sály kde bola registrácia a tam mi vravia ..poď poď ..tu je cieľ :D ..hmm ..dobre ..ja som ho mal pred budovou ..po príchode som hneď vypil 2dc čaju pol litra kofoly a piva a zjedol polievku ..trvalo mi to asi hodinu ale postupne sa do mňa začal vracať život.
Asi po dvoch hodinách sme sa dali dokopy a chceli ísť povzbudzovať tých čo ešte prichádzali ale zase nič nikde ..asi to bolo tým že malo ľudí. Večer už iba pohodička pri pivku a pri saláme ktorú si niekto zabudol na stolíku :D ..inak mäsa tam mali toľko všade, že som bol z toho až šokovaný ..až som to nevládal všetko zjesť :D ..a o ôsmej vyhodnotenie najlepších na dneškom behu ale aj celej série CUTT-czech ultra trail tour ..zase čosi pojesť a spať


Ráno bola tombola. To znamená, že všetci odišli a zostalo nás tam asi 15násť a cien asi 20. Zaujímavosťou tomboli bolo to, že v osudí boli listky od 1 do 99 asi a my sme mali čísla 134 a 135 :D ..aspoň sa nám neušli koláče, otváraky a náradie. Po prejdení všetkých čísel sme vyhrali my :D ..Kubo S-Lab ľadvinku pre Emelie a ja koláááč ..zase pozerám krivo na Kuba ..že prečo ja koláč :D ..následne bolo druhe kolo tomboly a tam sa už aj na mňa štastie usmialo a vyhral som nakoniec aj Salomon batoh


Celý vytešený sme sa pobalili a šli na bus. Pani v autobuse nám našťastie poradila kde máme vystúpiť, aby sme si nerobili ešte repete prehliadky mesta počkali sme na vlak a pokračovali sme ďálej vlakom tam kde sme skončili ..čiže sme si urobili aj okrúžnu cesto okolo Beskyd ..Žilina-Púchov-Valaššké Medziřiči-Frenštát-Frýdek Místek-Český Těšín-Žilina ..z Ťěšínu ešte v business triede v regiu ako veľký páni(aj džúsik som dostal) ..a na obed som domaBol to krásny výlet ku naším bratom Moravákom ..úžasné zážitky, super organizácia(aj ubytovanie), zase som o čosi bohatší o nové chodníčky a pohoria ..trošku mi tam chýbala živosť ..trasa na hrebeni okolo Pustěvného krásna len inde bolo dosť asfaltu ..aj keď keby bol sňah tak to by malo iné čaro ..ten chýbal ..a vidím že musím potrénovať ešte svoj pokoj a nebáť sa odbočiť aj po tajnú kontrolu kdesi v tramtárií.
Super


link na garmin connect
https://connect.garmin.com/modern/activity/996967763

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára